varis samsunVaris Samsun

Varis Samsun günümüzde kadın erkek fark etmeksizin her cinsiyette her yaşta karşımıza çıkan dolaşım sistemi rahatsızlıklarından birisi olarak bilinir. Halk arasında çeşitli yöntemlerle çözülmeye çalışılan varisin kesin tedavisi için doktorlardan destek almak çok önemlidir. Varis tedavisi Samsun’da tarafımızdan yapılmakta olan işlemlerden birisi olup her gün yüzlerce varis tedavisi muayenesini bizler yapmaktayız. Varis tedavisi fiyatları da malum her varisli hastanın en çok merak ettiği konulardan birisi. Varis fiyatları Samsun’da doktora, hastaneye ve hatta hastanın varis derecesine göre değişebileceğinden net bir fiyat vermek çok sağlıklı olmayacaktır. Varis Samsun’da sıklıkla çiftçilerde görülebilen bir rahatsızlık olduğundan genelde ayakta duranlarda rastlanan bir sağlık problemi.

Varis Nedir?, Ne Değildir?

Varisler diğer adıyla dolaşım sistemi rahatsızlığının bacaklarda görülmesi kişinin yaşam standartlarını düşüren ve birçok aktiviteyi yapamamasına sebep olmaktadır. Cilt yüzeyine yaklaşan her damar varis olmamakla birlikte ciltte damarların görülmemesi de varisin yokluğunu bize göstermez.

Varisin temel tanısı elbette uzmanlar yani doktorlar tarafından konulur. Ancak, varisin sıklıkla belirtileri bize varis problemini gösterebilir. Varisler cilt yüzeyinde 1. Evrede görülmeyebilir. Yani kılcal damarlarda yer alan varisler cilt yüzeyinde belirgin olarak kendini belli etmeyebilir. Sızı, ağrı gibi şikâyetlerle doktorlara başvuran çoğu hastamız varis başlangıcıyla karşı karşıya kalmaktadır. Yine aynı şekilde her damar belirginleşmesi de varis başlangıcı olmamaktadır. Bu doğrultuda bende varis var varis çorabı alayım medikal ürün kullanayım gibi düşünceler son derece yanlıştır. Varisin kesin tanısı gözle görülür şekilde konulmaz yan ibareler doktorlar tarafından tespit edilirse varis tanısı koyulur. Bu doğrultuda varis olabileceğinden şüphelendiğiniz şikâyetlere müdahale etmeden önce doktora görünmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Varisin Belirtilerini Bilin, Tanı İçin Doktora Gidin!

Doktora gitmek için belli başlı ibareleri belirtmekte fayda var.

  • Gece yattığınızda dizinize ve eklem bölgelerinize kramplar giriyorsa varis başlangıcı şüphesi olabilir. Ancak huzursuz bacak sendromuyla karıştırmamakta fayda var. Kramplar kısa süreli ancak etkilidir. Huzursuz bacak sendromunda ağrı gece uyurken olur ve aşırı şiddetlidir. Varis krampları ise gece olabileceği gibi günün herhangi bir zamanında da meydana gelebilir.
  • Cilt renginde değişiklikler de varisleri düşündürebilir. Ancak, yediğimiz besinlerden tutunda güneşin etkilerine kadar geniş bir neden cilt rengi üzerinde değişiklikler yaratabilir.
  • Damarların belirginleşmesi ve renk değişimi de varislerin belirtileri arasında sayılabilir. Mor renkten siyah renge kadar farklı renkte görülen damarlar varislerin bize derecesi hakkında da bilgi vermektedir. Örneğin, ayak bileğinde görülen yaralara eşlik eden siyahlaşmış damarlar 5. Ve 6 derecedeki varislerin varlığını işaret etmektedir.
  • Yeşil renkli boğum boğum varislerde 4 evrelerde olan varislerdir. Toplardamar varisleri olarak da adlandırabileceğimiz bu varis türü büyük boy varislerdendir.
  • Yanma da varislerin en temel belirtilerindendir. Ayakaltı, topuk ve parmak arası yanma şikâyeti sıklıkla zaman zaman ortaya çıkmakta ancak şiddetli olmaktadır. Soğuk kompres ve masajla hafifleyen bu şikâyetlerin çözümlenmesi için tedavi şarttır.

Varis Niye Olur? Varisi Tetikleyenler Neler?

Varisin oluşum nedenini sayacak olursa gen, alışkanlıklar ve zararlı maddeler gibi yüzlerce sebep sayabiliriz. Tek başına bir neden olmayan bu tetikleyicilerin en önemlisi gen aktarımıyla gelenleridir. Ailede varis veya dolaşım bozukluğu varsa bireylerde varisin görülme oranı haliyle artacaktır. Bu nedenle, ailesinde varis veya dolaşım sistemi bozukluğu olanlar daima tehdit altındadır ve yaşamlarının ileriki zamanlarında varisle karşılaşmaması için hareketli bir yaşam tarzını belirlemelidir. Varis sadece gen aktarımıyla ortaya çıkan bir sorun değildir elbette. Ailesinde varis hikâyesi olmayan kişilerde de varisin görülme olasılığı fazladır. Varisin temelinde toplardamardaki kapakçıkların bozulması yatar. Toplardamarların görevini yerine getirememesi için de belli başlı bir takım nedenler olmaktadır. Çok oturmak veya sürekli ayakta kalmak gibi damarlara basınç yapan durumlar varislerin ortaya çıkışını tetikler. Kiloda bu hikâyeye etkilenince yük binen bacaklarda basınç da artar ve varisler daha da şiddetlenir. Zayıf kişilerde varislerin görüntüsüyle kilolu kişilerdeki varisin görüntüsü bu nedenle faklıdır.

Varisi tetikleyen şeylerin başında elbette sağlığa zararlı maddeleri sayabiliriz. Damarları doğrudan etkileyen bu maddeler damarları gevşeteceğinden ve genişleteceğinden ötürü varise sebep olabilirler. Ancak, tek etken bu değildir

Varis Samsun’da Nerede Tedavi Edilir?

Hastanın yaşam konforunu düşüren varislerden kurtulmak mümkün. Tıbbın gelişmesi ve yeni yöntemlerin başarılı sonuç vermesiyle tarihe karışan varislerden bir an önce kurtulmakta fayda var. Bir dolaşım sistemi rahatsızlığı olan bu varisler zaman içerisinde diğer organların işlevini yapamamasına ve kan dolaşımını bozmaya da neden olabilir. Bu doğrultuda var olan varislerinizin acilen çözüme kavuşturulması en doğru seçenek olacaktır.

Varis tedavisi Samsun ilinde tarafımızdan uzmanlar tarafından her tip tedavi yöntemiyle yapılabilmektedir. Varisin derecesi, türü ve sıklığı ne olursa olsun başarılı sonuçları alabilmekte ve hastayı eski yaşantısına döndürebilmekteyiz. Samsun merkezde yer alan merkezimize başvurarak siz de varislerinizden kurtulabilirsiniz.

Samsun Varis Fiyatları 

Varis fiyatları Samsun ilinde doktordan doktora hatta hastadan hastaya dahi değişebilmektedir. Bu doğrultuda varis tedavisi fiyatları konusunda en net bilgiyi başvuracağınız doktor verebilecektir. Örneğin, merkezimizde varis tedavisi almak istediğinizde varisinizin derecesi, varisin giderilmesi için kullanacağımız yöntemler ve seanslar fiyatlarda etkili olacaktır. Bir yönteme ek olarak diğer yöntemi de kullanacağımız durumlar olabileceği gibi tek yöntemle de varis tedavinizi gerçekleştirebilmekteyiz. Ancak varis fiyatları Samsun merkezimizde doktorlar tarafından verilebilmektedir.

Varis Samsun’da Sık Görülen Bir Rahatsızlık mı?

Varis Samsun’da sık görülen bir rahatsızlık olarak merkezimiz tarafından yapılan araştırmalar tarafından gözlemlenmiştir. Bu konudaki görüşümüz ise sıklıkla uzun süreli ayakta çalışma durumu olduğu için varislerin oluşumu hızlanmaktadır. Varisin yaygın olmasının sebepleri elbette bu olmamakla birlikte en yaygın sebebinin bu olduğu bize başvuran hastalar tarafından dile getirilmektedir.

Varis Tedavisi Yöntemlerimiz Neler?

Günümüzde teknoloji hızla ilerliyor ve tıbbı alanda bu teknolojinin gelişimi sağlık problemi yaşayan hastalara deva olarak sunuluyor. Varis tedavisinde son yöntem olan lazer , radyofrekans, yapıştırıcı ( sealing ajan) gibi endovenöz yöntemler  ile tedavi  günümüz teknolojisinin nimetleridir. Bugün onlarca hastalığın tedavisi endovenöz yöntemlerle mümkün olmakta ve hastalar kısa sürede sağlık problemlerinden kurtulabilmektedir. Damarlara direkt olarak etki eden lazer, radyofrekans ve yapıştırıcı yöntemi de varis tedavisi üzerinde olumlu sonuçlar almamızı sağlıyor. Bir çok araştırma sonucunda varis tedavisi üzerindeki en etkin yöntem olarak ifade edilen endovenöz varis tedavisi merkezimizde uzun yıllardır yapılmaktadır.

Varisin derecesine ve sıklığına göre seçeceğimiz yöntemlere ek olarak diğer yöntemlerde denenebilir. Mikro kesiklerin mümkün olmadığı durumlarda skleroterapi yöntemiyle varis tedavisi desteklenebilmektedir.

Var olan varislerinizden ilerlemeden kurtulmak ve yaşadığınız sorunlara son vermek için varis tedavisi yöntemlerini mutlaka deneyin. Sizin için en uygun varis tedavisi yöntemini önerecek olan doktorlarımızla tanışmak için merkezimize gelebilir hakkımızdaki diğer yazıları veya yorumları okuyabilirsiniz. Varis tedavisi Samsun ilinde tarafımızdan uzun yıllardır yapılmakta olan bir işlem olup son derece güvenilir tekniklerle yapılmaktadır. Varis tedavisi acıtır mı iz kalır mı gibi endişeleri bir kenara bırakarak biran önce sağlığınıza kavuşmanızı ümit ediyoruz.

Samsun Varis Fiyatları

Samsun varis fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilir yada iletişim formumuzu doldurarak da bizlere ulaşabilirsiniz.

Doktora Sorun!
Call Now Button